Piyano Kursu

Piyano derslerimiz konservatuvar mezunu alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.
Birebir özel ders olarak haftada bir gün bir saat şeklinde yapılmaktadır.müsaitlik durumunuza göre kurs gün ve saatinizi siz belirlersiniz.

Yarım asırlık klasik müzik dağarcığının en zengin repertuarına sahip, caz, blues, pop, indie gibi çok çeşitli müzik türlerine de yön veren, temel müzik eğitiminin en önemli enstrümanıdır. Özellikle çocuklarımızın işitsel ve bilişsel gelişiminde, dünyada doğruluğu defalarca kez kanıtlanmış bir gelişim sağlar Piyano Eğitimi eğlenceli olmakla birlikte,zeka,koordinasyon ve konsantrasyonu güçlendirir,yaratıcı düşünceyi tetikler.

Klâvyeli, telli, ağır ve büyük çalgı. Standart bir piyanoda, 52 beyaz tuş ve 36 siyah tuş olmak üzere, toplam 88 tuş vardır. Tuşların en ucunda bir tablaya bağlı olan çekiçler tellere vurarak tellerde titreşim yaratır. Tellerin titreşimi üzerine gerili olan eşik aracılığıyla ses tablasına iletilir. Ses tablası sesi büyütür. Eskiden deriyle kaplanan çekiçler artık keçeyle kaplanmaktadır. Çoğu piyanoda bulunan susturucu pedal ya da ses uzatıcı pedal olarak adlandırılan pedal, bütün keçe ses kısıcılarını kaldırır ve tellerin serbest titreşmesini olanak tanır. İlk piyanonun yapıldığı 18. yüzyıl başlarından günümüze kadar geçen zaman içinde değişerek gelişen piyanonun, sokak piyanosu, masa piyanosu, otomatik piyano, konsol piyano gibi çeşitleri vardır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

WhatsApp Destek
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?